Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması yapıldı
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 3Durak, Sigma3D, Zaxe ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası iş birliğiyle ilk kez düzenlediği “Liseler arası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.

Eğitim kurumlarında 3D yazıcıların inovatif düşünce ve tasarımı güçlendirecek şekilde ve sosyal faydaya dönük konularda kullanımının artırılması, öğrencilere farklı becerilerin (tasarım, yazılım vb.) kazandırılması amaçlarıyla düzenlenen yarışma ve ödül töreni, geçen hafta TİM Maslak Gösteri Merkezi Fettah Aytaç Salonu’nda düzenlendi.

İstanbul’dan 16 okulun katılımıyla Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen yarışmanın ödül törenine VESTEL Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav konuk konuşmacı olarak katıldı. Ultav, teknolojideki trendler, yeni meslek alanları, inovasyon ve girişimcilik konularında gençlerle sohbet etti.

Yarışmada, “Keee” adlı projesiyle Özel Üsküdar Amerikan Lisesi Takımı biricilik ödülüne, “Prodost – Hayatınızın Dengesi” projesiyle Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Takımı ikincilik ödülüne ve “Bavlab Modeli” adlı projeyle Özel Acarkent Doğa Anadolu Lisesi Takımı üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi’nden Berkay Yılmaz ve Başak Balcı, Tepekent Anadolu Lisesi’nden Berke Girgin, İstanbul Lisesi’nden Zeynep Duysak ve Silivri Atatürk Anadolu Lisesi’nden Serhat Savaş isimli öğrencilerin kurduğu Garibanlar takımı da “Air Pocket” isimli projeleriyle gösterdikleri çaba, takım çalışması, ürün kalitesi ve motivasyonları nedeniyle jüri özel ödülüne layık görüldü.

Birinci olan takıma Zaxe 3D Yazıcı, ikinciye 3Doodler’dan 3D Kalem, üçüncüye de 3Durak’tan 3D Baskı Büst armağan edildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Öğretmen Akademisi Vakfı'dan yeni proje
Öğretmen Akademisi Vakfı, özel okul kurucu ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Haberi Oku