Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MNG Kargo'dan Van Erçiş'e okul
MNG Kargo, ‘Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula’ sloganıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Van Erciş’te yaptırdığı ilk ve ortaokulun resmi açılışını yaptı.

3000 adet futbol sahasını doldurmaya yetecek 1500 tonu aşkın plastik kargo poşetinin, 80 bin kurum ve kuruluş destekleriyle toplanıp geri dönüştürülmesinden elde edilen gelir ile yapılan MNG Kargo Van Erciş İlkokulu ve Ortaokulu’nda bu yıl toplam 975 öğrenci öğrenim görecek. 18 derslikli okulda, bir bilgisayar laboratuarı, bir kütüphane ve bir de laboratuar bulunuyor.

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, “Doğaya terk edilen bir değeri, bugün bir okula dönüştürmüş olmanın haklı gururunu,  projeye destek veren, on binlerce çevre dostuyla birlikte yaşıyoruz. Projemize destek arttıkça, kısa sürede daha çok okul yaptırmamız mümkün olacak” dedi. 

MNG Kargo Van – Erciş İlk ve Ortaokulu’nun resmi açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut’un ev sahipliğinde yapıldı. 

MNG Kargo yöneticilerinin yanı sıra törene Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucit Kına, Van Ticaret Odası Başkanı Necdet Takva, Van Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Biner, Van Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Altındal ile Van Erciş Kaymakamı Barbaros Baran ve Van Erciş Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce de katıldı.

Törende bir konuşma yapan MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, yaptıkları sosyal sorumluluk projeleriyle toplum hayatına değer katmayı amaçladıklarını söyledi.

Çalışmalarını bu doğrultuda yürüttüklerini vurgulayan Kut, “Şirketimizin başlattığı projeye ne mutludur ki 80 bin kurum ve kuruluş da destek verdi. Güçlerimizi birleştirdik ve toplum hayatına büyük değer katan bir projeye hep birlikte imza attık. Desteklerini esirgemen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

975 öğrenci eğitim görecek

Proje için bugüne kadar 3000 adet futbol sahasını dolduracak ölçüde kargo poşetini toplayarak geri dönüşüme gönderdiklerini ifade eden Kut, şu yorumu yaptı: “Bu proje bizim için çok önemli. Çünkü iki yönlü fayda söz konusudur.

Hem çevresel olarak büyük oranda geri dönüşüm gerçekleştirmiş olduk, hem de dönüşümden elde edilen gelirle de Vanlı çocuklarımızın eğitim ve öğretimleri için okul yaptırdık.

2013 -2014 eğitim öğretim yılına toplam 975 öğrenci ile başlayan okulumuzda 18 dersliğin yanı sıra iki laboratuar, iki anaokulu ve bir kütüphane bulunuyor. Çocuklarımızın geleceğini aydınlatan projelerde yer almak bizim için çok büyük mutluluktur.”

Projenin ilk okulu Bitlis’te, ikincisi Van’da

 
MNG Kargo, bu proje kapsamında ilk okulunu Bitlis’te Afet Evleri bölgesinde yapmıştı. O projede 20 bini aşkın çevre dostu kurum ve kuruluşla yürüttüğü projeyi 2010 – 2011 eğitim öğretim yılında açmıştı. 

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut,  ‘Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula’ projesini 2008 yılında başlattıklarını ve geçen beş yılda destekçi sayısını da üç kat artırdıklarına dikkat çekti.

Bugün 100 binlere varan çevre dostu kurum ve kuruluşun atık kargo poşetlerinin, MNG Kargo’nun geri dönüşüm kutularında biriktiğini kaydeden Aslan Kut, “Projemize şirketlerimiz ve iş merkezlerinden gelen destek arttıkça, daha kısa sürede daha çok okul yaptırmamız mümkün olacak.

Öte yandan projenin yürümesi için gereken tüm masrafları kendi bütçemizden karşılıyor,  topladığımız atık poşetlerden elde ettiğimiz gelirin tamamını ise hiçbir kesinti yapmaksızın doğrudan, açtığımız Okul Hesabı’na aktarıyoruz” diye konuştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Öğretmen Akademisi Vakfı'dan yeni proje
Öğretmen Akademisi Vakfı, özel okul kurucu ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Haberi Oku