31 NUMARALI REKLAM ALANI
Tapu bilgilerini sorgulamayı unutmayın
Gayrımenkul uzmanları dolandırıcılık olaylarına karşı taşınmaz sahiplerini uyararak, alınacak basit önlemlerle bu tür olayların önüne geçilebileceğini söylüyor.

Arsa dolandırıcılarının özellikle, yurt dışında yaşayanlar ile arsası üzerinde uzun süre işlem yapmayanları hedef olarak seçtiğini belirten gayrimenkul uzmanları, mülk sahipleri belirli aralıklarla tapuda son durumu kontrol ettirmeli ve e-devlet üzerinden kayıtlarını sorgulamalı” diyor.

Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyorlar.

Bir dönem yaşlı çiftlerden aldıkları vekaletlerle taşınmazlarına el koymayı yöntem olarak benimseyen emlak dolandırıcıları, son yıllarda, sahipsiz gibi gördükleri arsalar üzerinde yoğunlaştı.

Tapu bilgilerinize artık internet üzerinden tapu sorgulama işlemi yaparak ulaşabilirsiniz. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucunda artık turkiye.gov.tr adresini kullanarak, Tapu Sicil Müdürlüklerinde TC. Kimlik Numarası ile kayıt altına alınmış taşınmazların detaylarına tapu sorgulama hizmeti aracılığıyla erişilebiliyor.

TAPU SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

Tapu sorgulama hizmetinden faydalanmak için, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı veya e-Devlet Şifresi kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekiyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak haberleri sitesi emlakzamani.net
Emlak haberleri sitesi www.emlakzamani.net yayın hayatına başladı.

Haberi Oku