Güncel Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
SGK personel alımı şartları ve başvuru 2017
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı ilanını geçtiğimiz günlerde vatandaşlarla paylaştı. İlanın yayınlanmasının ardından iş arayışında olan vatandaşlar personel alımına büyük ilgi gösterdi.

23 Aralık'ta yayımlanan SGK personel alımı ilanında 400 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. İlanın yayınlanmasının ardından başvuruları bekleyen vatandaşlar 2 Ocak'tan bu yana başvuru işlemlerini tamamlayarak istihdam edilmeyi bekliyorlar. Bu kapsamda göreve başlayacak vatandaşlar Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak görev yapacaklar.

BAŞVURU TARİHLERİ

SGK personel alımı başvuruları 2 Ocak 2017 Pazartesi tarihinde başladı. 13 Ocak 2017 Cuma gününe kadar devam edecek başvuru süresince aranan koşulları yerine getirebilen vatandaşlar işlemlerini yapabilecekler.

SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


*Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

*ÖSYM tarafından 4-5 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla KPSS 111 ve KPSS 113 puan türlerinden 75 ve üzeri puan almış olmak.

*Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

*Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

SGK personel alımı başvurusu yapacakların öncelikle "https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do" adresine giriş yapmaları gerek. Ardından açılan sayfada devam eden işlemler altında "Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınav Başvurusu" yazısını ve "Başvur" butonunu göreceksiniz. Başvur butonuna tıkladığınızda açılan ekranda; T.C. Kimlik Numaranızı, Nüfus Cüzdanı Cilt Numaranızı ve Nüfus Cüzdanı Sıra Numaranızı girip doğrulama kodunu belirtilen alana yazın ve ardından "İleri" butonuna tıklayarak devm edin. Yine açılan ekranda istenen bilgileri doldurun ve işaretleri takip ederek başvuru işleminizi tamamlayın.

SGK tarafından sınav yerleri 20 Ocak 2017 Cuma günü ilan edilecek. Eğer başvurunuz kabul edilirse gereken belgeleri 31 Ocak 2017 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na posta yoluyla gönderilecek yahut elden teslim edilecek.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni kimlik kartı PIN şifresi nasıl değiştirilir?
Yeni kimlik kartı PIN şifrenizi unuttuğunuzda nasıl değiştireceksiniz ve yenileyeceksiniz?

Haberi Oku